Barcode: 29351107
Pure Squeezed Spanish Blood Orange Juice
Labels
made in the eu
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 8.3 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pasteurised blood orange juice with bits not from concentrate SERVING Serve chilled. Shake well before opening. NUTRITION Serves approximately: 6 per per Typical values 100ml 150ml serving Energy kJ 155 233 Energy kcal 36 54 Fat <0.1g <0.1g
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
MULTIVITAMINES 12 FRUITS Jus et purées de 12 fruits avec vitamines.
carefour
C NOVA 1
Eau de source de montagne d'auvergne
Carrefour
A NOVA 1
Kaomix xxl
Carrefour
NOVA 4
Orange pressée
Carrefour
C NOVA 1
Ananas
Carrefour
C NOVA 1
Infusion saveur pêche cassis
Carrefour
NOVA 4
Fresh Tonic Soda avec sucre et édulcolorants
Carrefour
D NOVA 4
Café Soluble Intense
Carrefour
NOVA 1
Sirop fraise
Carrefour
NOVA 4
ORANGE Nectar à base de concentré
Carrefour
D NOVA 3
Kaomix
Carrefour, Carrefour Kids
E NOVA 4
Raisin
Carrefour
D NOVA 1