Barcode: 3270190006954
Sirop fraise
by Carrefour
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
made in france
nutriscore
nutriscore grade e
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 327.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.0 g |
| of which sugars | 77.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, sirop de glucose-fructose, jus de fruits à base de concentrés 28% (fraise 20%, sureau, citron), eau, arôme, acidifiant : acide citrique.
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Silberpfeil
E NOVA 4
MTV UP! Energy Drink Cassic
E NOVA 4
Bio Apfelsaft
Mostmanufaktur Havelland
C NOVA 1
Hafer Drink Pulver
Fairfood
E NOVA 1
Fairer Haferdrink
Fairfood
NOVA 1
Apfel Birnen Saft
Mostmanufaktur Havelland
C NOVA 1
Apfel Sanddorn Saft
Mostmanufaktur Havelland
C NOVA 1
Bio Regeneration Drink
Green Force
B NOVA 4
Vital Drink Mix Up 1:80 - Kiwi-Stachelbeere
Best Body Nutrition
NOVA 4
Vital Drink Schwartz Johannisbeere zerop
BEST BODY NUTRITION
NOVA 4
handgemachte Schorle Johannisbeer-Geschmack
ailaike
C NOVA 4
Mango Lassi
k-Bio
E NOVA 4