Barcode: 3267110004619
Purée 4 fruit sec
by L’amandaie
Labels
no gluten
organic
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
no lactose
the vegan society
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 628.0 kcal |
| Fat | 52.5 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 11.6 g |
| of which sugars | 6.1 g |
| Fiber | 6.9 g |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
FRUITS SECS : Arachide toastée* 55%, noix de cajou* 15% noisette toastée 15%, amande blanche 15%. *Issues de biolohque Traces de sésame. Sans lactose Lis. ente i5 et ECC, à l'abri de l'Eidité et de
Allergens
nuts
peanuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Clasico, mushrooms pices & stems
Clasico
A NOVA 3
Bananas 3 lb bag, 30669
Delmonte Bag 30669
NOVA 1
Original gourmet granola
Golden Girl Granola
D NOVA 3
Creative Cranberry Granola
Golden Girl Granola
D NOVA 3
Clasico, mandarin oranges, orange
Clasico
B NOVA 3
Superior Chili Oil
U. F. Union International Food
C NOVA 2
Crushed Pineapple In Natural Juice
Clover Valley
A NOVA 1
100% Pure Sesame Oil
U. F. Union International Food
C NOVA 2
Chocolate Decadence Granola
Golden Girl Granola
D NOVA 4
Clover valley, pineapple chunks in natural juice
Clover Valley
A NOVA 1
100% Pure Black Sesame Oil
U. F. Union International Food
C NOVA 2
Fresh Pineapple Spears
Del Monte
A NOVA 1