Barcode: 6424200076018
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 372.0 kcal |
| Fat | 6.8 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 18.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
TäysjyväKAURA (Suomi), vesi, omenakuidut ja kasvikuidut.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Seeded rye sandwich loaf
C NOVA 3
White sub bun
C NOVA 3
Squeezable Grape Jelly
Great Value
D NOVA 4
Diced Peaches
Great Value
A NOVA 4
Pumpernickel rye loaf
C NOVA 4
Great value, big & flaky crescent rolls
Great Value
D NOVA 4
Sweet grain sub bun
C NOVA 4
12 grain and seed sandwich loaf
C NOVA 3
Dried apricots
Great Value
C
Big & Buttery Crescent Rolls
Wal-Mart Stores Inc.
NOVA 4
Clear fruit punch
Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4
Marble rye sandwich loaf
C NOVA 4