Barcode: 5412158001733
Puur fruit/woudvruchten
by Damhert
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 159.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 37.9 g |
| of which sugars | 32.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
fruits (mûres (25%), sureaux (17%), framboises (6%) myrtilles (2%), sucre de fruit, gélifiant (pectines), correcteurs d'acidité (acide citrique, lactate de calcium). Préparée avec 50g de fruits par 100g.
Additives
e327
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Naturli Nozarella
Naturli
E NOVA 4
Topsy Slices For Pizza & Toast
Gusto Dairy,Katerini
E
Extra Virgin Olive Oil
Xilouris Family
B
Extra virgin olive oil
Phileos
D NOVA 2
Poivrons farcis au fromage
Ail Ail Ail
D NOVA 4
Huile d'olive grecque vierge extra
Lakonis
B NOVA 2
Tsanos salted breadsticks, with sea salt
Tsanos
D NOVA 3
Pistaches grillées salées
D NOVA 3
Mini-roulés à la viande hachée végétale
Filosophy
D NOVA 4
Olives Grecques Kalamata
E NOVA 3
wheat rusks without added salt
TSANOS
A NOVA 3
Multiseed Breadstick
Tsanos
C NOVA 3