Barcode: 0679948738735
Raw Goodness Chia Seed
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 31.3 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 43.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 37.5 g |
| Proteins | 15.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Chia seed (salvia hispanica l.).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Aveia Flocos Finos
CEM PORCENTO
A NOVA 1 Eco-Score B
Concombre fromage blc 320g
Bonduelle
C NOVA 4 Eco-Score A
Garbanzo Chickpeas
IBERIA
NOVA 3 Eco-Score B
Canilla, enriched rice
canilla
B NOVA 1 Eco-Score D
Foods rice flour
B NOVA 1
经典原味薯片
乐事, Lay's
D Eco-Score B
Les spéciales lasagne
SPIGA
NOVA 1
Buchstabennudeln
Landfreude
A NOVA 1
Heart Healthy Mix - Peanuts, Almonds, Pistachios, Pecans, Walnuts, Hazelnuts
Planters, Planters® NUT-rition®
C NOVA 3
Sernik pieczony na kruchym spodzie i mus jeżyniwo-porzeczkowy
Łowicz
C NOVA 3 Eco-Score A
Madame gougousse, instant oats
Madame Gougousse
A NOVA 1
Vegane Bio-Streichcreme - Kräuter-Tomate
Aldi, My Vay, Tofutown
C NOVA 3