Barcode: 5291573000367
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 68.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Raw honey 78%, ground peanuts 22%.
Related Products in Breakfasts
Unpasteurized Honey
BeeMaid
D
Wild flower honey
E NOVA 2
Wildflower Blossom Gourmet Honey
Elias
D
Creamed Honey, Pure
BeeMaid
D NOVA 2
Raw Honey
BeeMaid
D NOVA 2
Creamed Honey, Pure
BeeMaid
D NOVA 2
Premium Clover Honey
BeeMaid
D
Sage honey with comb
D NOVA 2
Blueberry Blossom Gourmet Honey
Elias
D
Bold & Rich Amber Honey
BeeMaid
D
Liquid Honey, Pasteurized, Pure
BeeMaid
D NOVA 2
Trader joe's, acacia honey
Trader Joe's
E