Barcode: 0075391953211
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Lobster, sodium tripolyphosphate (to retain moisture), sodium bisulfite (preservative)
Allergens
crustaceans
Additives
e222
e452
e452vi
Recipes with Similar Ingredients
Shell Pasta And Crabs
9 ingredients
Greek Fried Squid In Parsley And Lemon Batter Kalamarakia
8 ingredients
Zuppa Di Pesce
26 ingredients
Creamy Lobster (Seafood) Vegetable Soup
22 ingredients
Halloween Meatloaf Mice
13 ingredients
Mixed Seafood Noodles With Garlic Sauce
11 ingredients
Stir-Fried Seafood With Ginger
12 ingredients
Calamari With Mango And Peanuts
15 ingredients
Crispy Calamari With Greek Salad
15 ingredients
Island Green Curry
13 ingredients
Grilled Seafood With Green Mango Salad
15 ingredients
Korean Barbecued Squid On Skewers
15 ingredients
Related Products in Seafood
Trident seafoods, royal red, wild alaska sockeye red salmon
Royal Red
B NOVA 3
Pink Salmon
Pink Pride
A NOVA 3
Wild alaska pink salmon
A NOVA 3
Pike'N Whitefish
R.R.J. Brokerage Corp.
C NOVA 4
Herris teeter, premium albacore solid white tuna in water
Herris Teeter
A NOVA 4
Harris teeter, chunk light tuna in water
Harris Teeter
A NOVA 3
Wild alaska pink salmon
Royal Pink Brand
A NOVA 3
All Natural Gefilte Fish
R.R.J. Brokerage Corp.
C NOVA 4
Old jerusalem style gefilte fish
R.R.J. Brokerage Corp.
D NOVA 4
Gefilte fish
Mrs. Adler's
C NOVA 4
Fish Bits
Mrs. Adler's
B NOVA 4
Mrs. adler's, gefilte fish
Mrs. Adler's
A NOVA 4