RAW ORGANIC PROTEIN PLANT-BASED
Labels
Available in
france, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,140.0 kcal |
| Fat | 24.5 g |
| of which saturated | 8.2 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 40.8 g |
| Proteins | 180.0 g |
| Salt | 7.4 g |
Ingredients
Organic Pea Protein Blend, Organic Pea Protein, Organic Sprouted Brown Rice Protein, Organic Amaranth Sprout, Organic Buckwheat Sprout, Organic Garbanzo Bean Sprout, Organic Lentil Sprout, Organic Adzuki Bean Sprout, Organic Flaxseed, Organic Pumpkin Seed, Organic Sunflower Seed, Organic Chia Seed, Organic Sesame Seed, Organic Coconut Cream, Organic Stevia Extract, Organic Guar Gum, Sea Salt, Organic Vanilla Flavor, Organic Rosemary Extract, Bacillus Subtilis, Lactobacillus Plantarum, Lactobacillus Acidophilus, Lactobacillus Paracasei, Lactobacillus Rhamnosus, Lactobacillus Bulgaricus, Lactobacillus Gasseri, Lactobacillus Brevis, Bifidobacterium Lactis, Bifidobacterium Bifidum, Bifidobacterium Longum, Bifidobacterium Infantis, Bifidobacterium Breve, Bifidobacterium Lactis, Bifidobacterium Bifidum, Bifidobacterium Longum, Bifidobacterium Infantis, Bifidobacterium Breve, Cellulase, Protease, Lipase, Papain, Bromelain
Additives
Related Products in Dietary Supplements
Protein bars
Meridian barley
Meridian
Mimulus
Bach
Eat Natural
Eat Natural
Rescue pastilles
Urbacher
Protein Shake
Pro Milk
Spatone
Spatone
Protein
Be-kind
Crunchy peanut butter
Be-kind protein
chocolate protein bar
GOLD GO
vitamins omega -3 and multivitamins
Strawberry Protein Shake
Pro Milk