Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 176.0 kcal |
| Fat | 7.7 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 10.4 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
chicken breast with rib meat, water, salt, yeast extract, chicken broth, maltodextrin, dextrose, sugar, natural flavors, spices, chicken fat, corn syrup solids, citric acid, hydrolyzed corn gluten, concentrated lemon juice, enriched wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid, enzymes, american cheese, cultured milk, skim milk, salt, enzymes, cream, sodium phosphate, fully cooked ham with natural juices, water, salt, dextrose, vinegar, sugar, sodium phosphate, sodium erythorbate, sodium nitrite, water, dextrose, dehydrated parsley, extractives of turmeric, paprika, annatto, modified corn starch, natural flavors, parmesan cheese, pasteurized milk, cultures, enzymes, salt, spices, celery seed, sugar, vegetable oil, whole wheat flour, yeast, yellow corn flour
Additives
Related Products in Meats And Their Products
Fiambre da Perna Extra Fatias
Hacendado,Salsicharia Limiana
Presunto Serrano Reserva Extrafino
Hacendado,Incarlopsa
Pétales de jambon espagnol
Saveur & Passion, Saveur&passion
Jamon Serrano
Salchichas cocidas de cerdo estilo Bratwurst
Hacendado
Carne de kebab pollo
Hacendado
Pechuga de Pollo 92%
Hacendado
Paté de Atún
Hacendado
Fiambre da Pá Fatias
Hacendado,Salsicharia Limiana
Jambon Serrano
Galantina con pistacho y trufa
Hacendado
Sangre hervida de pollo
Hacendado