Barcode: 5060428120174
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 329.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 81.5 g |
| of which sugars | 80.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Pure Honey (96%), Ginger Puree (2.4%), Ginger Extract (0.4%), Lemon Extract (0.4%), Natural Flavour, Colour Plain Caramel, Echinacea, Vitamin C, Vitamin D, Vitamin B6, Vitamin B12 Nutritional Information: Typical Values per 100g: Energy 1,337kJ/
Additives
e150a
Related Products in Breakfasts
La Flor Honey
La Flor
D NOVA 2
Almond Spread Caramel Flavor
Felices las Vacas
B NOVA 4
Original clover honey sticks
D NOVA 2
100% pure clover honey
Wegmans
D NOVA 2
Organic blue agave nectar
D NOVA 2
Organic Honey
Wegmans
D NOVA 2
Pure Honey, Clover
Medford Farms
D NOVA 2
Pure Golden Honey
Medford Farms
D NOVA 2
Honey
Wegmans
D NOVA 2
Raw honey
D NOVA 2
Organic agave nectar sticks
B NOVA 2
100% pure honey
Wegmans
D NOVA 2