Barcode: 5020379137027
Real dairy spray cream
Processing
NOVA 4
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 292.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 8.5 g |
| of which sugars | 8.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
ed real dairy cream sts cream (milk) (94%), sugar (5%), emulsifier (lactic ac no-and di-glycerides of fatty acids), stabiliser (carrape oice for allergens, see ingredients in bold initrous oxide). or vegetarians. ons for use: before first use, snap security seals by ous ards on hinges. serve immediately before eating wash nooe n with wae hold can vertically downwards and press nozzle warnin per 12 5g serving heated 35g
Allergens
milk
Additives
e570
Related Products
Jamba Juice, La Vida Mocha, 28 Fl Oz
Jamba Juice
B
Casey's General Store, Sweet Iced Tea
Casey's General Store
C
Jersey Mike's Subs, #18 Breaded Chicken Parmesan On White Regular
Jersey Mike's Subs
A
Papa John's, Bennys Italian Beef On Thin Crust, 1 Slice
Papa John's
D
Marco's Pizza, Italian Sausage, X Large
Marco's Pizza
C
Sheetz, Hot Dog Bun
Sheetz
B
California Pizza Kitchen, Mushroom Pepperoni Sausage Pizza, Kids
California Pizza Kitchen
E
SWEETS HAPPY EASTER
NOVA 4
Taco Bell, Mtn Dew Baja Blast, 20 Oz
Taco Bell
C
Culver's, Peanuts, Dry Roast Seasoned
Culver's
E