Barcode: 0694164003092
Real Eggshells Filled With Finest Chocolate Truffle
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 580.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | 14.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 48.0 g |
| Fiber | 6.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, hazelnuts (26,6%), cocoa butter, cocoa mass, milk powder, emulsifier soy lecithin, aroma vanillin.
Additives
e322
e322i
Recipes with Similar Ingredients
Grandma Reinhardt'S Homemade Noodles
4 ingredients
Sprouts In An Eggshell(Activity For Kids)
5 ingredients
Homemade Chalk
3 ingredients
Zabaione(Dessert)
3 ingredients
Zabaione Con Le Fragale(Zabaglione With Strawberries)
5 ingredients
Sidewalk Chalk(Made From Eggshells)
3 ingredients
Cheesecake Filled Chocolate Easter Eggs
10 ingredients
All Natural Homemade Powdered Cleanser (Comet Copycat)
4 ingredients
Low Cost, Low Salt, Low Fat Vegetable Broth
8 ingredients
Southwestern Matzo Brei
11 ingredients
Related Products in Snacks
Hobby chocolate bar
Ülker
E NOVA 4
Mandel-Bienenstich Torte Lust auf Vegan
Conditorei Coppenrath & Wiese
D NOVA 4
Oishi Rinbee Cheese Sticks
Oishi
E NOVA 4
Color-Rado
Haribo
E NOVA 4 Eco-Score A
Lotto Classic Snack
Best Foods
D NOVA 3 Eco-Score B
Oishi Prawn Crackers Spicy
Oishi
E NOVA 4
Mini-Pizza Pomodoro Vegan
Galileo Lebensmittel, Rewe, Rewe Beste Wahl, Rewe Beste Wahl Vegan
C NOVA 4
Chocolate Wafer Stick
Stik-o
E NOVA 4 Eco-Score C
Pain d'épices
Aldi, Les Pâtissades
D NOVA 4 Eco-Score B
Loaded Chocolate
Stateline
E NOVA 4 Eco-Score E
Eti pop kek limonlu
Eti
E NOVA 4
Ultimate Fudge Brownie Mix
King Arthur Baking Company
NOVA 4 Eco-Score E