Barcode: 0628055507673
Real Food Bar
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
canada organic
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 452.8 kcal |
| Fat | 24.5 g |
| of which saturated | 7.5 g |
| Carbohydrates | 52.8 g |
| of which sugars | 22.6 g |
| Fiber | 5.7 g |
| Proteins | 11.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic gluten free oats, Organic cashew butter, Sugar (organic honey), Organic coconut, Organic walnuts, Pure lemon oil, Sea salt
Related Products in Snack Bar
Mcvitie's Jaffa Cakes Cake Bar
Jaffa cakes
E NOVA 4
Raw fruit and nut bar vegan chocolish
Nakd
E NOVA 4
Soreen
Lift Bars Bluberry
NOVA 4
ONLY Peanut Butter with Dark Chocolate Naturally Flavored Nut Bar
Elevation
D NOVA 4
Real food bars
D NOVA 1
Only Peanut Butter with Dark Chocolate Nut Bar
Elevation
D NOVA 4
banana choc chip
E
Rice Krispies Squares - Yule Log
Kellogg’s
E NOVA 4
Protein FlapJack-Biscoff
Trek
E NOVA 4
cocoa mint bar
Nakd
D NOVA 4
Lemon & Poppy seed
D NOVA 1
Primal Pantry Coconut Real Food Bars 4 x
NOVA 1