Barcode: 5060379780984
Real food bars
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no added sugar
the vegan society
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 424.0 kcal |
| Fat | 19.0 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 49.0 g |
| of which sugars | 41.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Dates, sunflower seeds, raisins, pumpkin seeds, cocoa nibs (5%), cocoa
Related Products in Snack Bar
Sweet & Salty Snack Bar
Honey Foods • 🇨🇦Comox BC Canada
D NOVA 3
Coconut cocoa Keto bar
Hungry Buddha
D NOVA 4
Chocolate Chip Bar
KIND
D NOVA 4
Italian Bruschetta
AFAR
D NOVA 4
Blueberry Muffin Bar
KIND Kids
D NOVA 4
Organic Orange & Sweet Potato Snack Bar
Good & Gather
C NOVA 4
Organic Strawberry Raspberry Multigrain Snack Bars
Good & Gather
D NOVA 4
Real Food Bar
Made With Local
D NOVA 3
Blueberry Muffin Bar
KIND Kids
D NOVA 4
Organic Strawberry & Beet Snack Bar
Good & Gather
C NOVA 4
Organic Apple, Cinnamon & Spinach Snack Bar
Good & Gather Toddler
NOVA 4
Whenever Bars Chocolate Chip Coconut
Pamela's
D NOVA 4