Barcode: 0049022807501
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Concentrated apple puree, concentrated apple juice, concentrated strawberry juice, natural flavor, ascorbic acid (vitamin c), pectin, black carrot juice concentrate (for color), glaze (coconut oil, shellac).
Additives
e440
e904
Related Products in Snacks
Cioccolato bianco
E
Caramel cold foam
Barissimo
E NOVA 4
Chocolate Chip Cookies
Aldi,Biscotto,Merba
E NOVA 4
Grass Fed Original Beef Sticks
SIMMS
E NOVA 3
Schokolinsen
Choceur
E NOVA 4
Knusper-Schoklis Milchschokolade
Choceur
E NOVA 4
Bruschetta Tomato
Savour Bakes
D NOVA 3
Feine Pralinenmischung in Geschenkverpackung
Hamlet
E NOVA 4
Mini-Donuts - Rosa
Aldi, Meine Kuchenwelt, TLB
E NOVA 4
Crackers! Snack Select
Snack Selects
E NOVA 4
MINI BREADSTICKS Pizza Flavour
BAKES
D NOVA 3
Kekse Dänisches Buttergebäck
Biscotto, Kelsen Group
E NOVA 4