Barcode: 0041800420254
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 82.4 g |
| of which sugars | 74.5 g |
| Fiber | 7.8 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apple puree concentrate, niagara grape juice concentrate, strawberry puree, citrus fiber, fruit pectin, lemon juice concentrate, natural flavor, elderberry juice concentrate (for color).
Additives
e440
Related Products in Snacks
Scottish all butter shortbread squares
Marks & Spencer
E NOVA 3
Original holland rusk
Reese, World Finer Foods Inc.
C NOVA 4
Fortune cookies
D NOVA 4
Classic Polenta
World Finer Foods Inc.
NOVA 3
Polenta with cheese
NOVA 4
Dipped Pretzels
Rothbury Farms
E NOVA 4
Malted milk biscuits
Marks & Spencer
E NOVA 3
Walnuts Halves & Pieces
Fisher
C NOVA 1
Black Walnuts
Fisher, John B. Sanfilippo & Son Inc., Fisher Recipe
A
Mini all butter scottish shortbread fingers
E NOVA 3
Chick & Bunny Marshmallow Kit
Chicago Metallic
E NOVA 4
Rothbury Farms, Dipped Pretzels, Vanilla
Roskam Baking Company
E NOVA 4