Barcode: 0850059792094
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
APPLES, STRAWBERRIES, APPLE JUICE, BLACK CARROT EXTRACT, PLANT FIBERS, NATURAL STRAWBERRY FLAVOR (FRUIT MIXES. VARY SEASONALLY), APPLES, MANGOS, APPLE JUICE, PLANT FIBERS, NATURAL MANGO FLAVOR (FRUIT MIXES VARY SEASONALLY)
Related Products in Fruit Snack
Fruit Dots
Wegmans Organic
C NOVA 4
Fruit Strip
Apple & Eve
C NOVA 4
fruti bites with hidden veggies
Beech-Nut
C NOVA 4
melties with fruit & yogurt
Beech-Nut
E NOVA 4
Fruit Strip
Apple & Eve
C NOVA 4
28 Layered Fruit Bars Variety Pack
pure organic
NOVA 4
Mini Fruit Bars
That's it
A NOVA 1
Fruit To Go Baies Sauvages
SunRype
D NOVA 4
Twisted Fruit Bites
Pure Organic
D NOVA 4
Crispy Bananas
Harvest Snaps
C NOVA 1
Melties with fruit & veggies
Beech-Nut
D NOVA 4
Fruit Strip
Apple & Eve
C NOVA 4