Barcode: 0017077146326
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.1 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 4.3 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CULTURED PASTEURIZED LOWFAT MILK, NONFAT MILK, ORGANIC CANE JUICE, BLUEBERRY JUICE CONCENTRATE, NATURAL FLAVORS, INULIN (A NATURAL DIETARY FIBER), RED BEET JUICE FOR COLOR, VITAMIN A PALMITATE, VITAMIN D3. LIVE & 10 ACTIVE KEFIR CULTURES: L. CASEI, L. LAC
Related Products in Undefined
Purified Drinking Water
Niagara Bottling Llc
A NOVA 1
Chicken Nuggets
Safeway
A NOVA 3
Root Beer
Refreshe, Safeway Inc.
B NOVA 4
Purified Drinking Water
Safeway Inc.
A NOVA 1
Electrolyte Water
Safeway
A NOVA 1
Boneless & Skinless Chicken Breasts
Safeway Inc.
A NOVA 3
Sparkling Water Beverage
Safeway Inc.
A NOVA 4
Electrolyte Water
Safeway Inc.
A NOVA 1
Breaded Chicken Breast Strips
Safeway Select
A NOVA 4
Vapour Distilled Electrolyte Water
Safeway Inc.
A NOVA 1
Purified Drinking Water
Refreshe, Safeway Inc.
A NOVA 1
Root Beer
Refreshe, Safeway Inc.
B NOVA 4