Barcode: 0003003406800
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Water, soybean oil, food starch-modified*, eggs, sugar, vinegar, salt, contains 2% or less of: egg yolks, lemon juice concentrate, sorbic acid (preservative)*, calcium disodium edta (to protect flavor), natural flavor, oleoresin paprika.
Allergens
eggs
Additives
e160c
e200
e385
Related Products in Condiments
Memphis gold sauce
E NOVA 4
Daddy's Rub Seasoning
Daddy D's Barbeque
E NOVA 3
Kefir cheese
D NOVA 1
Mild sweet bbq rub, mild
E NOVA 4
Greek Chicken
Spice islands
E NOVA 3
Mild Gourmet After-Sauce, Mild Gourmet After-Sauce
Boss sauce
D NOVA 4
Crunchy Panko Seasoned Coating Mix, Barbecue
Spice islands
E NOVA 4
Tomato catchup
B NOVA 3
Mexican Fajita Seasonings In Oil
Spice islands
E NOVA 4
Gourmet garlic condiment & sauce
E NOVA 3
Crust Restaurants, Kurt Warner's 13 Marinara Sauce
Entertainment Production House Inc.
A NOVA 3
Asian Stir-Fry
Spice islands
E NOVA 4