Barcode: 8001551031033
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 7.5 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Farina di grano tenero tipo "O", acqua, strutto, sale, zucchero, fibre vegetali (psyllium, patata, pisello), addensante: gomma di quar, aroma.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Veracruz Chili & Spices, Ground Cumin
Tampico Spice Co. Inc.
NOVA 1
Coriander Seed
Tampico
A NOVA 1
Veracruz Chili & Spices, Sesame Seed
Tampico Spice Co. Inc.
B NOVA 1
Global Bakeries, Inc., Authentic Greek Pita
Global Bakeries Inc.
D NOVA 4
Authentic Lebanese Pita Bread
Global Bakeries Inc
A NOVA 3
Diet sweet tea
C NOVA 4
Kosher Pocket Bread
Masada
B NOVA 3
Mediterranean, Brick Oven Pita Bread
Global Bakeries Inc.
C NOVA 3
arabic bread
C
Greca pita
Rich Products Corporation
C NOVA 4
Tam-Pico De Gallo
Veracruz Chili & Spice
E NOVA 3
Swiss, Orange Juice
Dean Foods Company
C NOVA 1