Barcode: 0011225123306
Really orange non-pareils
by Over The Top
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn starch, confectioner's glaze, yellow 5, red 3, carnauba wax.
Additives
e102
e127
e903
Related Products in Baking Decorations
Edible chocolate candle
xoc & chic
E NOVA 4
Mabuhay, Coconut Gel In Syrup
Mofels Food Int'L. Corp.
C NOVA 3
Baltas glajus
Dr. Oetker
E NOVA 4
Cajeta
D NOVA 4
Kiwi Topping
Felchlin
D NOVA 4
Cacao
Wawel
D NOVA 1
De ruijter, fruit sprinkles
De Ruijter
E NOVA 3
Chamoy candy pulp with chile for fruits & snacks
C NOVA 4
Chocolate Flakes Dark
De Ruijter, Heinz
E NOVA 4
Dark Chocolate Flakes
Koninklijke De Ruijter B.V.
E NOVA 4
Dulce De Leche
Annabella
E NOVA 1
Milk caramel spread
E NOVA 4