Barcode: 0073042455787
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 39.3 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 42.9 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
100% pure milk chocolate (sugar, cocoa butter,milk chocolate liquor,lecithin, (an emulsifier), and artificial flavor (vanillin), almonds, gum arat corn syrup, sugar, and certified confectioners glaze (food grade lac resin).
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C