Barcode: 0835098000201
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.5 g |
| of which sugars | 72.5 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic california red seedless raisins, less than 1% organic sunflower oil.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blueprint, Vegetable & Fruit Drink
The Hain Celestial Group Inc.
C NOVA 1
Apple Ginger Go
The Hain Celestial Group Inc., BluePrint
C NOVA 1
Organic Vegetable & Fruit Drink Blend
The Hain Celestial Group Inc.
C NOVA 1
Watermelon Thrive
The Hain Celestial Group Inc., BluePrint
B NOVA 1
Rocket Launch
BluePrint,The Hain Celestial Group Inc.
C NOVA 1
Lime Kick
The Hain Celestial Group Inc., BluePrint
E NOVA 1
Blueprint, Organic Juice Beverage, Kale, Apple, Romaine, Spinach, Cucumber, Celery, Parsley, Lemon, Banana
The Hain Celestial Group Inc.
B NOVA 1
Jalapeno Refresh
The Hain Celestial Group Inc., BluePrint
B NOVA 1
Raw and organic blueprint cold pressed juice beverage, cranberry, cinnamon, orange, apple, ginger, agave
The Hain Celestial Group Inc.
D NOVA 1
Cold Pressed Juice Beverage
The Hain Celestial Group Inc.
C NOVA 1
Kale It Up
The Hain Celestial Group Inc., BluePrint
C NOVA 1
Organic Vegetable & Fruit Drink
The Hain Celestial Group Inc.
B NOVA 1