Barcode: 0041220800810
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 6.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, sugar, natural and artificial flavor, citric acid, gum acacia, potassium benzoate (preservative), sucralose, caffeine (53mg), red 40, acesulfame potassium.
Additives
e129
e212
e330
e414
e950
e955
Related Products in Beverages
Energy drink Batman VS Superman
Energy Drink
E NOVA 4
Community Cola
Schmeck
C NOVA 4
Energy Drink Popeye
Popeye
E NOVA 4
dirtea ice tea
null
Greenorganics Roter Multi-saft, Mehrfruchtsaft Mit. ..
Beutelsbacher
E
Milchshake Erdbeere
Erdbeere
E NOVA 4
Superman
Distrisun, Energy Drink
NOVA 4
XS Power Drink Pink Grapefruit
NOVA 4
Orangensaft
Biotropic
C NOVA 1
Vitamin C+D Zink
Vitamin Well
C NOVA 4
mate sugar free
ChariTea
B
Surfers Summer Ale
NOVA 1