Barcode: 0737094219307
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.5 g |
| of which sugars | 73.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sugar, invert sugar, corn syrup, modified cornstarch, citric acid, white mineral oil, artificial flavors, artificial color (fd&c red 40), carnauba wax.
Additives
e129
e330
e903
e905
e905a
Related Products in Snacks
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4