Barcode: 5000116129775
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 105.0 kcal |
| Fat | 3.4 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 7.4 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
INGREDIENTS... Vegetables (41%) (Soybean (SOYA), Red Pepper, Bamboo Shoots, Onion in varying proportions), Chicken Breast (23%), Water, Rice, Chickpeas, Coconut, Lemon Juice, Garlic, Rapeseed Oil, Herbs, Spices, Tapioca Starch, Chilli, Lemon Grass, Galanga Root, Kaffir Lime Leaf, Salt.
Allergens
soybeans
Related Products in Frozen Foods
Apple smoked bacon gourmet thin crust flatbread pizza topped with spinach & mushrooms
D NOVA 4
Vegetable potstickers
B NOVA 3
Vegetable hors d'oeuvres mini spanakopita
E NOVA 4
Potato skins, cheddar & uncured bacon
C NOVA 4
Mini mushroom fillo triangles
D NOVA 3
Penne alfredo with white chicken & broccoli
C NOVA 4
Crab puff pastries
E NOVA 4
Italian Chicken Sausage & Peppers Italian Chicken Sausage With Vegetables Served On Top Of Brown & Red Rice, Red Quinoa And Black Barley With An Arrabbiata Sauce Topped With Parmesan Cheese Power Bowls, Italian Chicken Sausage & Peppers
Healthy choice
B NOVA 4
Pork & vegetable potstickers, pork & vegetable
C NOVA 3
Chicken & vegetable potstickers
C NOVA 3
Uncured bacon* wrapped scallops
A NOVA 3
Beef tenderloin wrapped in pastry
D NOVA 4