Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 380.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | 34.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 40.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Protein blend (milk protein isolate, whey protein isolate, whey protein concentrate), yogurt flavored coating [maltitol, fractionated palm kernel oil, calcium caseinate, milk protein concentrate, nonfat milk, nonfat yogurt powder (nonfat milk and lactic acid), soy lecithin, natural flavor], glycerin, maltitol syrup, hydrolyzed gelatin, water, chocolate chips (sugar, milk, unsweetened chocolate, cocoa butter, butterfat, soy lecithin, natural flavor), cocoa, cocoa soy protein crisps [soy protein isolate, cocoa (processed with alkali), tapioca starch], natural flavors, maltitol, fractionated palm kernel oil and fractionated palm oil, canola oil, soy lecithin, sucralose, partially defatted peanut flour, almond butter, red 40.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Butterkeks mit Vollmilch-Schokolade
HG Griesson - de Beukelaer
Scottish black pepper oatcakes
Lidl
Chips de crevette
Udangmas
Arasan Achu Murukku
Arasan Murukku
Sesambar
Ribbon Pakoda
Sweet Karam Coffee
Belvita
БелВита
Gâche
U Saveurs, U, U de nos Régions
Cookie Pépite Chocolat X4
E.Leclerc
Palets à la madeleine
U
Müsliriegel mit Cranberry und Chia
Frusano
Печенье яшкино с апельсином
Яшкино