Barcode: 5000328136530
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 527.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
corn (maize) flour, sunflower oil, starch, seasoning [salt, milk whey powder, sugar, buttermilk powder, flavouring (contains butter oil from milk, skimmed milk powder, cheese powder (from milk), acid (citric acid), spices, colours (paprika extract, annatto)], dried black beans, rapeseed oil, emulsifiers (e471, e322)
Additives
e160b
e160c
e322
e330
e471
Related Products in Snacks
canelitas
Bimbo
E NOVA 4
Papatinas Chilix
Papatinas
B NOVA 4
Mantecadas Nuez
Bimbo
E NOVA 4
Whoppers.
The Hershey Company
NOVA 4
Hershey's
Hershey's
E NOVA 4
Lollipop and hot candy powder
E NOVA 4
almonds bites
Hershey's
E
Chocolate con leche Hearts
Hershey's
E NOVA 4
CHOCOLATE ALMONDS
Hershey's
E NOVA 4
chocolate Turín 70 cacao
Turin
C NOVA 4
Zero Sugar
Hershey's
D NOVA 4
Chocolate Amargo
Hersey's
E NOVA 4