Barcode: 90424588
Redbull Cola
by RedBull
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
ch bio 004
Categories
Available in
france, sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 8.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, caramel sugar syrup, carbonic acid, lemon juice concentrate, natural flavors from plant extracts (0.28%): (caffeine from coffe beans (0.013%), lemon, lime, vanilla, licorice, galangal, cinnamon, kola nut, cacao, orange, cardamom, mint, pine, mace, clove)
Related Products in Beverages
Cola light
Freeway
C NOVA 4
Acqua di Sorgente
Saguaro
B NOVA 1
Mineral water
Saskia
A NOVA 1
Vitamin Drink
Saskia
C NOVA 4
Cola light
Freeway
C NOVA 4
Agrumes zero sugar
Freeway
C NOVA 4
cola zero
Freeway
C NOVA 4
Vitamin Water
Hema
C NOVA 4
Birra analcolica
C NOVA 1
Instant soup
Kania
E NOVA 4
Water
Water
A NOVA 1
Milbona
Springfresh
E NOVA 4