Barcode: 0088702016468
Redcurrant Jelly
by Bonne Maman
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
canada, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 86.7 g |
| of which sugars | 86.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de groseilles, sucre, sucre doré, pectine de fruits
Additives
e440
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sanddorn Konfitüre
Rügener Wildsammlungen
D NOVA 4
Natives Olivenöl extra P.D.O. Sitia/Kreta
Kloster Toplu
B NOVA 2
Land Kartoffel Chips Sauerrahm & Zwiebel
Heimart
D NOVA 4
Freche Gemüsebratlinge Dinkel & Paprika
Erdbär
C
Rotkohl mit Apfel
Nordseeküstengenuss
C NOVA 3
Freche Freunde Apfel, rote Beete, Erdbeere & Himbeere
erdbär
A NOVA 1
Sauerkraut
Nordseekustengenuss
C
knusprige Chips Salz
Kaufland, K-classic
D NOVA 3
Krosse Kerle - Tomate & Paprika
Heimart, Krosse Kerle
D NOVA 4
Kümmel Ganz
mina
NOVA 1
Knusperflips
Freche-Freunde
A NOVA 3
Krosse Kerle - Salz & Pfeffer
Heimart
D NOVA 3