Barcode: 4104420016460
Reisflocken
by Alnatura
Labels
no gluten
organic
crossed grain trademark
eu organic
bio 7 initiative
eg öko verordnung
de oko 001
dzg gluten free
bio label german
Categories
Available in
france, germany, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 7.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Reisvollkornflocken* *aus biologischer Landwirtschaft Kann Spuren von Soja, Milch, Mandel, Nüssen, Sesam und Lupine enthalten.
Allergens
lupin
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tartinade bio olives vertes
La délicieuse
D NOVA 3
Karotte Ingwer
La Vache Qui Regarde Passer Les Trains
D NOVA 3
Aubergine Brotaufstrich
La Vache Qui Regarde Passer Les Trains
D NOVA 4
Brotaustrich Tomate Basilikum
La Vache Qui Regarde Passer Les Trains
D NOVA 3
Tartinade olives vertes
La délicieuse
D NOVA 3
Tartinade Tomates Basilic
La délicieuse
D NOVA 3
Tartinade pois chiche
La Délicieuse
C NOVA 3
Tartinade aubergine
la délicieuse
D NOVA 3
Mango Curry Brotaufstrich
La Vache Qui Regarde Passer Les Trains
D NOVA 3
Paprika Chili Brotaufstrich
La Vache Qui Regarde Passer Les Trains
D NOVA 3
Oliven Brotaufstrich
La vache qui regarde passer les trains
D NOVA 3
Green Olive Tartinade
La Vache Qui Regarde Passer Les Trains
D NOVA 3