Barcode: 5760466304160
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 229.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 2.4 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Ost, vand, kogte rejer (bløddyr, fisk) 10 % (rejer, salt), smør, smeltesalt (E339), vallepermeatpulver (mælk), skummetmælkspulver, surhedsregulerende middel (citronsyre).
Allergens
milk
Additives
e330
e339
Related Products in Spreads
Hanfsaat Streichzart Hanfkrem Kürbis Rosa Pfeffer
hanfwerk
D NOVA 3
Hummus olive tapenade
Globespun Gourmet
A NOVA 3
Aardappelsalade met rundvlees en groenten
Johma
NOVA 4
Spread smoked eggplant
Gaea Products S.A.
C NOVA 3
Ferrer, Black Olive Tapenade & Dip
Conserves Ferrer S.A.
D NOVA 3
Truffle spread
Stonewall Kitchen
C NOVA 4
Alili, Green Olive Tapenade
Quisling Media
D NOVA 3
Taste of inspirations, black olive tapenade
Taste Of Inspirations
E NOVA 4
Barnier Olives, Authentic Tapenade
Barnier Production
E NOVA 3
Meadow Herb and Garlic
D
Creamy Mash Peanut Butter
Manitoba SAS
E NOVA 4
Flifla naturify
Naturify flifla
NOVA 3