Barcode: 5024115330055
Rejuvenate Natural Energy
by purdey's
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
vegetarian society approved
vegetarian society approved vegan
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruit Juices from Concentrate (Grape 41%, Apple 16%), Carbonated Spring Water (41%), Natural Peach Flavouring,Natural Flavourings, Botanical Extracts (Damiana, Oak bark and Chinese Ginseng), Citric Acid, Vitamins (C,Niacin, Thiamin, B6, Riboflavin, Folic Acid, B12).
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Ethical Bean Coffee Lush
Ethical Bean Coffee
B NOVA 1
Dead Billionaire
Liquid Death
C NOVA 4
Doctor Death
Liquid Death
C NOVA 4
Blueberry Buzzsaw
Liquid Death
C NOVA 4
Liquid Death
Liquid Death
C NOVA 4
Doctor Death
Liquid Death
C NOVA 4
Almond milk unsweetened
So Good
B NOVA 4
Squeezed to Death Flavored Sparkling Water
Liquid Death
NOVA 4
Hot Chocolate Drink
Dove
NOVA 4
Killer cola
Liquid death
C NOVA 4
Citromizü Zero
D NOVA 4
Blueberry Buzzsaw
Liquid Death
C NOVA 4