Barcode: 4316268633147
Rela Pflanzen Creme
by Rela
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 657.0 kcal |
| Fat | 73.0 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Rapsöl, Wasser, Palmfett, Speisesalz, Emulgator: Mono - und Digylyceride von Speisefettsäuren, Lecithine; Aroma, Säuerungsmittel Citronensäure; Farbstoff: Carotin; Luft.
Additives
e160a
e322
e330
Related Products in Spreads
duo aubergines et poivrons
APERITIV
A NOVA 3
Liverwurst spread
Underwood
E NOVA 3
Spread smoked eggplant
Gaea Products S.A.
C NOVA 3
Aardappelsalade met rundvlees en groenten
Johma
NOVA 4
Creamy Mash Peanut Butter
Manitoba SAS
E NOVA 4
Meadow Herb and Garlic
D
Ferrer, Black Olive Tapenade & Dip
Conserves Ferrer S.A.
D NOVA 3
marshmallow creme
Jet-Puffed
E NOVA 4
Allmite Gold Original
Allmite Gold
E NOVA 4
Voedingsmiddel met kokosolie
D NOVA 4
Reissirup-Aufstrich
Werz
E NOVA 1
Badigeon N° 052 Ail des Ours
Moulin de Sévery
NOVA 3