Barcode: 7032069718605
REMA 1000 Erter
by REMA 1000
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
keyhole
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | 5.5 g |
| Proteins | 5.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Erter
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Seal the seasons michigan blueberries
B
California strawberries, strawberries
A NOVA 1
Mocha concentrate cold brew coffee
E NOVA 3
Michigan/Ohio Berry Blend
B
California sliced peaches
A NOVA 1
Roasted Cashews
Wenders Llc
C NOVA 3
Michigan sliced peaches
B
Brown rice dosa
B NOVA 3
Oregon blueberries
A NOVA 1
Oats dosa
B NOVA 3
Ohio / michigan cherry berry blend cherries, blueberries, blackberries, cherry berry blend
C
Handcrafted gourmet croutons
E NOVA 4