Barcode: 7613379779441
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 289.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Rindfleisch 80% (Schweiz), Rinderfett (Schweiz), Kochsalz, Gewürze, Kräuter, Speiseessigpulver 0,4%. Wursthülle: Schafsdarm
Related Products in Meats And Their Products
Chicken & Maple Breakfast Sausage Patties
Bettergoods
D NOVA 4
Ivan roasted turkey breast
Market side
C NOVA 4
Chicken Smoked Sausage
Great Value
E NOVA 4
Chicken Wings with Louisiana Style Dry Rub
bettergoods
E NOVA 4
Natural applewood smoked turkey breast
Market side
C NOVA 4
Chicken Wings
Bettergoods
D NOVA 4
Orange Chicken
Marketside
C NOVA 4
Grass-fed Ground Beef
Market Side
C NOVA 1
Grass Feed Beef
Market side
C NOVA 1
Original Bratwurst
Marketside
E NOVA 4
Original Beef Jerky
Great Value
E NOVA 4
Chicken Nuggets
better goods
B NOVA 4