Barcode: 0705632472484
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 238.0 kcal |
| Fat | 19.3 g |
| of which saturated | 8.7 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 15.1 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
95% Rindfleisch, Rinderfett, Trinkwasser, Speisesalz, Gewürze, Geschmacksverstärker E621, Dextrose, Stabilisator E450, Säuerungsmittel (E330, E575), Antioxidationsmittel E301, Konservierungsstoff E 250, Buchenholzrauch
Additives
e250
e301
e330
e450
e575
e621
Related Products in Meats And Their Products
Carrefour BBQ Mini Brochette d'Agneau Marinée
Carrefour
A
Salami mit Wildschwein
FRANCHI
E NOVA 4
Carrefour The Market Burger de Veau
Carrefour
D NOVA 4
Carrefour Carbonnades de Porc
Carrefour
C NOVA 4
Wildschweinsalami
Franchi Salumi
E NOVA 4
Salami mit Wildschwein
FRANCHI
E NOVA 4
Jambon fumé 10 tranches
Jambon dougrill
D NOVA 4
Car burger de veau
Carrefour
D NOVA 4
Brochette agneau marine
Carrefour
C NOVA 4
Chipolata de campagne - Porc d'Antan
D NOVA 4
Langue porc
A NOVA 1
Collier agneau
A NOVA 1