Barcode: 0046158625382
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
Pork, beef, pasteurized processed cheese (american cheese [cultured pasteurized milk, salt, enzymes], milk fat, water, sodium phosphate, salt, potato starch/powdered cellulose, with natamycin) pork hearts, water, sugar, salt, potassium lactate, spices and flavorings, sodium acid pyrophosphate, paprika, autolyzeyeast extract, sodium diacetate, sodium erythorbate, sodium nitrite.
Additives
e250
e262
e262ii
e316
e450
e450i
e460
e460ii
Related Products in Meats And Their Products
Légumes, riz et poulet
Alnatura
A NOVA 3
Landsalami luftgetrocknet
Alnatura,Alnatura GmbH
E NOVA 3
Salami Snack
Alnatura, Alnatura GmbH
E NOVA 4
Bacon
Alnatura,Alnatura GmbH
E NOVA 3
Lachsschinken
Alnatura,Alnatura GmbH
E NOVA 3
Leberwurst mit Schweine- und Kalbfleisch
Alnatura
E NOVA 3
Kasseler Braten
Alnatura,Alnatura GmbH
C NOVA 3
Rinderschinken
Alnatura, Alnatura GmbH
E NOVA 3
Alnatura Sommersalami
Alnatura,Alnatura GmbH
E NOVA 3
Hinterschinken gekocht
Alnatura, Alnatura GmbH
D NOVA 4
Rostbratwürstchen
Alnatura,Alnatura GmbH
D NOVA 3
Rindersalami
Alnatura,Alnatura GmbH
E NOVA 3