Barcode: 0041116022036
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 94.0 g |
| of which sugars | 30.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
All flavors contains: glucose syrup, sugar, water, gelatin, sorbitol, citric acid, additionally: blue raspberry: artificial flavor, malic acid, pectin, palm oil, carnuba wax blue 1 cherry: malic acid, artificial flavor, pectin, palm oil, carnauba wax, red 40, strawberry: malic acid, artificial flavor, pectin, palm oil, caranuba wax, red 40, watermelon: malic acid, artificial flavor, bectin palm oil, carnuba wax yellow 5, blue 1.
Additives
e102
e129
e133
e296
e330
e420
e428
e440
e903
Related Products in Snacks
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B