Barcode: 8004030179004
Rio Mare avec piments
by Rio Mare
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
dolphin safe
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 410.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | 6.2 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
thon**, huile d'olive, sel piment, arômes
Related Products in Seafood
Schlemmerfilet Bordelaise (TK)
Alnatura, Alnatura GmbH
C NOVA 3
Thon blanc au naturel - Germon
PETIT NAVIRE
A NOVA 3
Crevetten
Alnatura, Alnatura GmbH, Alnatura Origin
A NOVA 1
Thunfischfilets in eigenem Saft
Alnatura
A NOVA 3
Zarte herings filet
Leichter Genuss
C NOVA 4
Thunfischfilets, geschnitten, in eigenem Saft und Aufguss
Dreimaster
A NOVA 3
Party Gambas
epic
B NOVA 4
Thunfisch Filets in Sonnenblumenöl
penny, Dreimaster - Netto
A NOVA 3
Fischstäbchen (TK)
Alnatura, Alnatura GmbH
A NOVA 3
Heringsfilets Tomatencreme
Dreimaster, Netto MD
C NOVA 4
Lachs Filet (TK)
Alnatura, Alnatura GmbH, Alnatura Origin
A NOVA 1
Eismeer Garnelen
Sea Gold
D NOVA 3