Barcode: 6420654001309
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 193.0 kcal |
| Fat | 7.5 g |
| of which saturated | 6.4 g |
| Carbohydrates | 28.7 g |
| of which sugars | 19.9 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
91% înghetată (apă, zahăr, ulei de cocos, lapte praf degresat, zer praf din epte, sirop de alucoză, dextroză, zer praf îmbunătățit cu proteine din lapte, emulsifiant - guar; aromă, colorant: caroteni); 9 % vafă (apă, făină albă de grâu, amidon de porumb,fibră de grâu, emulsifiant: lecitină din floarea-soarelui; ulei de cocos, agent de afânare: carbonat acid de sodiu; sare iodată). Substanță uscată: min. 33 %. e urme de soia, aranicei fructe cu coajă lemnoasă.
Allergens
milk
Additives
e500
e500ii
Related Products in Desserts
Banana pudding cups, banana
Nash Finch Company
C NOVA 4
Vanilla instant pudding & pie filling, vanilla
E NOVA 4
Chocolate pudding cups, chocolate
C NOVA 4
Vanilla instant pudding & pie filling
Our Family
E NOVA 4
Butterscotch pudding cups, butterscotch
C NOVA 4
Vanilla pudding cups
C NOVA 4
Tapioca pudding cups, tapioca
C NOVA 4
French vanilla instant pudding & pie filling, french vanilla
E NOVA 4
Chocolate instant pudding & pie filling
E NOVA 4
Butterscotch instant pudding & pie filling, butterscotch
E NOVA 4
Chocolate fudge pudding cups, chocolate fudge
C NOVA 4
Chocolate instant pudding & pie filling, chocolate
E NOVA 4