Barcode: 04200727
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, taurine, citric acid, sodium citrate, ascorbic acid sodium benzoate (preservative), inositol, caffeine, potassium sorbate (preservative), maltodextrin, natural and artificial flavors, red 40, salt, calcium disodium edta, sucralose, guarana seed extract, pyridoxine hydrochloride, potassium benzoate (preservative), cyanocobalamin.
Additives
e129
e202
e211
e212
e330
e331
e385
e955
Related Products in Beverages
Cankao Canderel
Canderel,Cankao
NOVA 4
Green juices cenoura
Sonatureal
D NOVA 1
Leite com chocolate
Parmalat
D NOVA 4
Choco Power, Leite com Chocolate
Parmalat
C NOVA 3
Limão
Continente,Continente Equilíbrio,Equilíbrio
C NOVA 4
Morango Banana
Continente,SONAE
D NOVA 4
Framboesa Líchia
Continente,Continente Equilíbrio,Equilíbrio,SONAE
B NOVA 4
Leite Com Chocolate
Nova Açores,Unileite
D NOVA 4
Brisa Maracuja
Brisa
E NOVA 4
Luso com gás lemaõ
Luso
C
Frisumo Ananas
Sumol - Unicer
C NOVA 4
TROIS
COJEAN
C NOVA 1