Barcode: 0066343214580
Rip-L Chips
by Old Dutch
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
kosher
natural colorings
natural flavors
orthodox union kosher
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 520.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Potatoes, Vegetable oil, Salt
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fajita Vegetable Blend
Marketside
A NOVA 1
French Bread
Marketside
C NOVA 4
Pretzel Hot Dog Buns
Marketside
C NOVA 4
everything bagels
Marketside
C NOVA 4
Grilled Chicken And Spinach Ravioli
Marketside
D NOVA 4
Arándanos
Member’s Mark
D NOVA 3
Spicy Guacamole
Marketside
A NOVA 3
Marketside, pretzel hamburger buns
Marketside
C NOVA 4
Plain bagels
Marketside
NOVA 3
Papas con sal de mar Sams Club
Member's Mark
D NOVA 3
Fresh Veggie Grillers
Marketside
A NOVA 1
Half-Moon Ravioli
Marketside
C NOVA 4