Barcode: 00906443
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 52.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, wheat flour, tapioca syrup, malic acid, pineapple juice (from concentrate), artificial flavor, and artificial color (yellow 5, blue 1).
Allergens
gluten
Additives
e102
e133
e296
Related Products in Snacks
Kakemenn 4pk
Coop,Goman
D NOVA 4
Smultringer
Coop
D NOVA 4
Raskt & Enkelt Ferdigstekte Vafler 2stk
Coop,Kakemesteren
C NOVA 4
Solbolle
Coop Norge, Gomann
D NOVA 4
Potetchips Paprika
X-tra,Coop,Sørlandschips
D NOVA 4
Smultringer
Coop,Goman
D NOVA 4
Fattigmann
Coop,Hamstad Bakeri
D NOVA 4
Telegramkake
Coop, Goman bakeriet, Coop ASA
D NOVA 4
Gulerotkake
Ciop
E NOVA 4
Goro
Coop,Hamstad Bakeri
E NOVA 4
Eplekake
GOMAN NORDVEST AS
E NOVA 4
Sirupsnipper
Coop,Goman
E NOVA 4