Barcode: 0706173012214
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 166.7 kcal |
| Fat | 13.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Ripe olives, water, salt, and ferrous gluconate (to stabilize color).
Additives
e579
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jam
The Moran Group Incorporated
D NOVA 4
Coffee Creamer
The Moran Group Incorporated
E NOVA 4
Tomato Sauce
Diane's Garden
A NOVA 4
Strawberry preserves
Bramley's
D NOVA 4
Sweetened rice cereal fruity diamonds
Kiggins
E NOVA 4
Applesauce
The Moran Group Incorporated
C NOVA 4
Applesauce
Tipton Grove
C NOVA 4
Honey nut rollin' oats
Kiggins
D NOVA 4
JAM
Bramley's
D NOVA 4
100% cranberry juice
The Moran Group Incorporated
D NOVA 4
Kettle Cooked Jalapeño Chips
Kettle, The Moran Group Incorporated
E NOVA 4
Applesauce
Tipton Grove
A NOVA 1