Barcode: 0098493151354
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 454.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 17.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
RIPE PLANTAIN, SUNFLOWER OIL, PALM OLEIN OIL, CANOLA OIL, SALT. CONTAINS MILK.
Related Products in Snacks
Premium cheese snack
Hall Brands
E NOVA 4
Honey almond harmony
D NOVA 3
Bespoke, Crackers With Whole Grain Oats
Bespoke Provisions Inc.
D NOVA 3
Cherry almond chunk granola truffles, cherry almond chunk
E NOVA 4
Raspberry vanilla burst granola truffles, raspberry vanilla burst
E NOVA 4
A Simply Scrumptious Brownie
Freedgoodsco
E NOVA 3
Almonds
E NOVA 4
Premium cheese snack
Hall Brands Llc
E NOVA 4
Dark chocolate concerto
D NOVA 3
Hallbrands, Chedz, Premium Cheese Snack
Hall Brands Llc
E NOVA 4
Blondie A Simply Scrumptious Brownie
Freedgoodsco
E NOVA 4
Almonds, dark chocolate raspberry
E NOVA 4