Barcode: 5060166690069
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.3 g |
| of which sugars | 8.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
carbonated water, sucrose, fruit juice from concentrate (20%) (apple,. guava, passion fruit, pineapple, orange lemon), glucose syrup, flavourings, taurine (0.4%), acid (citric acid), acidity regulators (potassium citrates, sodium citrates), panar ginseng root extract (0.08%), preservative (potassium sorbate), caffeine (0.13%), antioxidant (ascorbic acid), vitamins (b3, b6 b2, b12), sweetener (sucralose), l-carnitine l-tartrate (0.004%), sodium chloride, colour (e150c), d-glucuronolactone, guarana seed extract (0.002%), inositol, maltodextrin. nutrition neormation
Additives
e150c
e202
e300
e330
e331
e332
e955
Related Products in Beverages
Limonade au Coquelicot de Nemours
Des Lis Chocolat
E
Chocolat chaud
Angelina
E NOVA 4
Chocolat Chaud
Angelina
E NOVA 4
Sirop de violette
Monin
NOVA 4
Féria de fruits Jus de pomme
Féria De Fruit CASINO
D NOVA 1
Sirop de rose
Les Saveurs de Monin
NOVA 4
Poudre de Chocolat Arôme Spéculoos
Maxim's, Maxim's de Paris
NOVA 3
Antioxydants Bio
Romon Nature
B
Sirop De Coco
Monin
NOVA 4
Sirop de caramel
Monin
NOVA 4
Préparation pour Chocolat Chaud
Angelina
NOVA 3
Chocolat En Poudre
Maxim s de paris
NOVA 3