Barcode: 20563929
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 116.0 kcal |
| Fat | 3.3 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 17.8 g |
| of which sugars | 10.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
whole milk, 10% rice , sugar , dextrose , flavorings, coloring: carotenoids
Allergens
milk
Additives
e160
Related Products in Desserts
Cashewmilk Non-Dairy Frozen Dessert Creamy Chocolate
So Delicious Dairy Free
D NOVA 4
dipped salted caramel
So Delicious Dairy Free
E NOVA 4
Dipped Double Chocolate Delight Cashew Bar
So Delicious Dairy Free, So Delicious
E NOVA 4
Cashewmilk Non Dairy Frozen Dessert Very Vanilla
So Delicious, So Delicious Dairy Free
E NOVA 4
Cashewmilk Non Dairy Frozen Dessert Very Vanilla
So Delicious Dairy Free
D NOVA 4
So Delicious Coconutmilk Frozen Dessert Bar Mocha Almond Fudge
So Delicious
E NOVA 4
Cashewmilk Non-Dairy Frozen Dessert Creamy Chocolate
So Delicious, So Delicious Dairy Free
E NOVA 4
Cashewmilk Non-Dairy Frozen Dessert Chocolate Cookies N Cream
So Delicious Dairy Free
D NOVA 4
Real Banana Halves Dipped In Super-Thick Milk Chocolate
Diana's Bananas
C NOVA 3
Banana babies
Diana's Bananas
D NOVA 4
Fresh-Frozen Real Banana Halves Dipped In Super-Thick
Diana's Bananas
C NOVA 4
Real Banana Bites Birthday Cake
Diana's
D NOVA 4