Barcode: 3256220367981
Riz basmati 500g
by U, U Bio
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
fsc
packaged in france
pefc
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Riz basmati long grain de qualité supérieure issu de l'agriculture biologique
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chickpeas
Binelli
A NOVA 3
Potatoes
Albert Bartlett
A NOVA 1
Fever-Tree Premium Natural Mixers Premium Ginger Beer
fever-tree
E NOVA 4
Milk Chocolate Rice Cake
Nature’s Store
E NOVA 4
100% raw chia seeds
Creative Nature
NOVA 3
Chickpea rice
Nature’s store
A NOVA 1
Ghana Taste Peanut Paste
Jumbo Uk Ltd
A NOVA 2
Belgian dark chocolate rice cakes
Nature's store
E NOVA 4
Fever tree
Fever Tree
NOVA 4
Lemon Tonic
Fever tree, Fever-Tree
D NOVA 3
Compote Pommes Bananes Des
Ella s kitchen
C
Dark chocolate & orange rice cakes
Nature's store
E NOVA 4